kontakt@strefawroclaw.pl| 799 160 160
07
mar
2015

Znak stop i przejazdy kolejowe na Brochowie

Przejazdy kolejowe na Brochowie: Jadąc z Brochowa w kierunku ul. Buforowej przejeżdżamy przez pierwszy przejazd kolejowy widoczny na filmie 1 oraz zdjęciu nr 1 i 2. Przed znakiem B-20 “STOP” stoi znak B-31 “Pierwszeństwo dla nadjeżdżających z przeciwka” (zdjęcie nr 1). Po co on tam stoi? Przed przejazdem kolejowym znajduje się mostek z barierkami (zdjęcie nr 2). W tym miejscu występuje niewielkie, niewidoczne zwężenie jezdni. W przypadku kiedy z przeciwnej strony zbliża się duży pojazd np: samochód ciężarowy lub autobus musimy zatrzymać się przed mostkiem (zwężeniem jezdni) aby umożliwić kierującemu tym pojazdem bezpieczny przejazd i nie zmusić go do zatrzymania się.

Brochów StopBrochów Stop 1
UWAGA!!!: W związku ze znakiem B-20 “STOP” zatrzymanie powinno nastąpić na wysokości znaku G-4 “Krzyż św. Andrzeja przed przejazdem kolejowym wielotorowym”, który wyznacza miejsce zatrzymania się w związku z ruchem pociągu.
PAMIĘTAJ!!!: Jeżeli po zatrzymaniu pojazdu w tym miejscu mamy ograniczoną widoczność i nie możemy upewnić się, że nie zbliża się pociąg podjeżdżamy bliżej do przejazdu kolejowego i zatrzymujemy się jeszcze raz następnie upewniamy się i dopiero jedziemy.

Na zdjęciu zamieszczonym poniżej widzimy ten sam przejazd z przeciwnej strony (od ul. Buforowej w kierunku na Brochów). Analogicznie z tej strony stoi znak D-5 “Pierwszeństwo na zwężonym odcinku jezdni” informujący kierującego, że przejeżdża pierwszy na zwężonym odcinku jezdni.

Brochów Stop 2
UWAGA: W związku ze znakiem B-20 “STOP” w tej sytuacji zatrzymanie powinno nastąpić na wysokości znaku G-4 “Krzyż św. Andrzeja przed przejazdem kolejowym wielotorowym”, który wyznacza miejsce zatrzymania się w związku z ruchem pociągu.
PAMIĘTAJ: Pojazdu musi być zatrzymany całkowicie! Pojazd musi być zatrzymany zawsze!

Drugi przejazd kolejowy na Brochowie: Poniższy film i zdjęcia przedstawiają drugi przejazd kolejowy, który spotkamy na Brochowie.

Brochów Stop 4Brochów Stop 3