kontakt@strefawroclaw.pl| 799 160 160
06
mar
2015

Powierzchnia wyłączona z ruchu ul. Orzechowa – Armii Krajowej

Napisane przez:
Komentarze: 0

Powierzchnia wyłączona z ruchu skrzyżowanie ul. Orzechowa – Armii Krajowej: Podczas zmiany kierunku jazdy w lewo z ul. Orzechowej w ul. A. Krajowej mamy do wyboru dwa pasy ruchu. Możemy zająć zarówno prawy jak i lewy pas ruchu. ALE PAMIĘTAJ: manewr zmiany kierunku jazdy w lewo w takim przypadku kończymy na tym samym pasie, z którego rozpoczęliśmy jego wykonywanie. Jeżeli zatem ustawimy się na prawym pasie ruchu to skręt w lewo kończymy również na prawym pasie ruchu jezdni w którą skręcamy. Jeżeli wybierzemy lewy pas ruchu to skręt w lewo kończymy na lewym pasie ruchu i następnie zmieniamy pas na prawy.
UWAGA: Skręcając w lewo z prawego pasem ruchu na środku skrzyżowania spotkamy niemiłą niespodziankę w postaci narysowanej na jezdni powierzchni wyłączonej z ruchu. Jest to pozostałość po starej organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu. Ktoś zapomniał usunąć znaki poziome (zdjęcie nr 3 i 4). :-(
RADA: Przejeżdżaj spokojnie i niczym się nie przejmuj. W takim przypadku możesz wjechać na powierzchnię wyłączoną, a egzaminator nie potraktuje tego jako błąd. Jak będziesz próbował ominąć pole wyłączone możesz zajechać drogę pojazdowi jadącemu obok z lewej strony.

Orzechowa-A.Krajowej-1Orzechowa-A.-Krajowej-3Orzechowa-A-Krajowej-2Orzechowa - A.K. 2