kontakt@strefawroclaw.pl| 799 160 160
18
lut
2015

Na co zwrócić uwagę wybierając szkołę nauki jazdy?

Napisane przez:
Komentarze: 0

Często najważniejszym wyznacznikiem przy wyborze szkoły nauki jazdy jest dla nas cena. Czy podczas wyboru szkoły powinniśmy kierować się wyłącznie tym kryterium? Na pewno nie. Ale warto dokładnie sprawdzić co dana szkoła oferuje nam w cenie. Bardzo często okazuje się niestety, że ostateczny koszt kursu znacznie przewyższy wyjściową cenę oferowaną przez szkoły jazdy. Bardzo duże znaczenie ma oferowana jakość szkolenia i co za tym idzie optymalne wykorzystanie 30 godzin jazdy gwarantowanych w cenie.

Dlatego przed wyborem szkoły warto sprawdzić:

 • KWALIFIKACJE KADRY INSTRUKTORSKIEJ. Jakie mają uprawnienia? Doświadczenie? Ile godzin tygodniowo pracują jako instruktorzy?
 • OPINIE ZNAJOMYCH. Każdy posiadacz uprawnień do kierowania pojazdami ma własne doświadczenie w tym zakresie, warto więc skorzystać ze szkoły, która cieszy się powszechnie dobrą opinią w zakresie jakości nauczania oferowanej przez szkołę.
 • JAKOŚĆ ZAJĘĆ TEORETYCZNYCH. W dobrej szkole zajęcia teoretyczne nie polegają wyłącznie na oglądaniu filmów, ale powinny być również przeprowadzane odpowiednie ćwiczenia i pogadanki oraz zajęcia z pierwszej pomocy.
 • JAKOŚĆ SZKOLEŃ PRAKTYCZNYCH. Zajęcia praktyczne nie powinny ograniczać się przede wszystkim do jazdy na wprost, ale powinny być pełnowartościową nauką wszechstronnego poruszania się po drogach, czyli pokonywania różnego rodzaju skrzyżowań, jazdy poza miastem, zawracania, parkowania itd.
 • OPTYMALNE ROZŁOŻENIE NAUKI W CZASIE. Warto zasięgnąć informacji, czy szkoła zapewni nam właściwe rozłożenie w czasie należnych nam 30 godzin praktycznej nauki jazdy. Aby nauka jazdy przynosiła efekty powinna być prowadzona z określoną częstotliwością – najlepiej kilka razy w tygodniu. Zdarzają się jednak szkoły, gdzie z powodu nieodpowiedniej organizacji instruktorzy nie są w stanie poświęcać kursantom optymalnej ilości czasu w tygodniu ani dostosować się do ich indywidualnych potrzeb.
 • DYSPOZYCYJNOŚĆ INSTRUKTORÓW. Przed wyborem szkoły warto się również zorientować w jakie dni i o jakich godzinach będą dostępni. Ta informacja również pomoże nam optymalnie zorganizować sobie indywidualny harmonogram nauki.
 • LOKALIZACJA SZKOŁY. Jazdy powinny zaczynać się i kończyć jak najbliżej strefy egzaminacyjnej, aby nie tracić cennego czasu szkolenia dojeżdżając z odległych części miasta.
 • STAN TECHNICZNY POJAZDÓW również ma znaczenie. Przed rozpoczęciem kursu warto zasięgnąć informacji na temat jakości samochodów jakimi dysponuje szkoła.
 • CO DOKŁADNIE OFEROWANE JEST W CENIE KURSU. Czy szkoła zapewnia materiały szkoleniowe? Jaką ma propozycję w przypadku rezygnacji z teorii? Ile kosztuje godzina jazdy dodatkowej? Czy szkoła ma jakieś dodatkowe propozycje w ramach podstawowej ceny?
 • ZDAWALNOŚĆ. Zdawalność jest istotna, ale równie ważna jest informacja, czy i jak dużo godzin bywa zazwyczaj dodatkowo wykupywane w danej szkole przed przystąpieniem do egzaminu?
 • BADANIA LEKARSKIE. Warto też upewnić się, czy szkoła jest w stanie zapewnić nam lekarza z uprawnieniami do orzekania o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdami i jaki jest koszt badania przez takiego lekarza.